Wittinghoff Tamás a szexvideóról: Azt gondoltam, nem annyira becstelenek
A budaörsi polgármester szerint a történteknek semmi köze közéleti tevékenységéhez.
A budaörsi polgármester szerint a történteknek semmi köze közéleti tevékenységéhez.
Titokban rögzített felvételről van szó, a polgármester feljelentést tesz. A budaörsi postaládákba közben szórják a videót hirdető lapokat.
Wittinghoff Tamásnak az egyik ismerőse elmondta, valószínűleg adatbázis és irányítószám alapján dolgoznak a vonal túlsó végén.
Veszélyes anyag nem került a levegőbe, csak a bűz volt nagyon kellemetlen több településen. A Gyermelyi szerint kizárt, hogy az ő trágyájuk szaga miatt bűzlött volna Budapest.
Állítólag, nedvestrágyáznak Zsámbékon, és a szél a főváros felé hozza a kellemetlen szagot. Update: Zsámbék tagad, a polgármester szerint máshonnan jön a szag.
Nem érti Wittinghoff Tamás polgármester, ha egy iskoláknak jók az eredményei, és mindenki támogatja az igazgatókat, miért nem meggyőző azok pályázata az Emmi miniszterének.
Az ország leggazdagabb városában is vannak utcák, ahol a szemét kifolyik a kukákból. A polgármester szerint a kukaholding nem fizet a helyi közszolgáltatónak.
„Budaörs város polgármestereként határozottan elutasítom a kormányzati média hazug sejtetését, miszerint Budaörs Város Önkormányzatának vagy a Polgármesteri Hivatalnak bármiféle köze lenne választási csalás előkészületeihez” – írja közleményében Wittinghoff Tamás.
A budaörsi Fidesz azért támadja a várost, mert egy rasszizmusellenes szervezethez akar csatlakozni.
Tovább folytatódik a vita arról, hogy jogalkotással okozott kárért perelhető-e az állam. A bírói gyakorlat szerint nem, s ennek megváltoztatására egyelőre kevés a remény.
Az első fokon eljáró Fővárosi Törvényszék nem jogerős döntése értelmében az államnak vissza kell fizetnie a budaörsi önkormányzat számlájára mintegy 765 millió forint szolidaritási hozzájárulást.
Hazai és európai jogorvoslati fórumokhoz fordul, s kártérítést is kér Budaörs az úgynevezett szolidaritási hozzájárulás miatt, amelynek alapján körülbelül 2,3 milliárd forintot akar tőle elvonni az állam.
A polgármester nem fogja aláírni a város iskoláiról szóló átadási megállapodást, mert több száz szülőhöz és tanárhoz hasonlóan ő sem ért egyet azzal. Kedd este körülbelül kétszázan demonstráltak az iskolák teljes államosítása ellen a budaörsi városháza előtti téren. Videó.
Megugró jegyárak, jelentős dugódíj, éves regisztrációs díj az ingyen utazóknak, kisebb szociális ellátás – a csecsemőtől az aggastyánig az összes korosztály ráfaraghat a minap csendben elfogadott, a BKV finanszírozását a fővárosra lőcsölő salátatörvényre.
A Fidesz szerint másfél millió forintos, háromhavi jutalmat osztott magának a budaörsi polgármester. Szerintük a városi tévével még egy riportot is forgattatott hobbijáról, a vitorlásázról. Wittinghofot azóta támadja vehemensen a Fidesz, hogy a polgármester élesen kritizálta a kormány által idén bevezetett új autópálya-díjazást.
Jóval előbb fizetőssé válik az M1-M7-es autópálya bevezető szakasza, mint ahogyan a kormány mondta, így a gyanútlan autósokat lényegében csapdába csalják, és később büntetést fizettetnek velük - írja közleményében a fizetős körgyűrű ellen többször állást foglaló budaörsi polgármester, Wittinghof Tamás.
Egy közlekedési dugóról készült fotóval reagált Wittinghoff Tamás budaörsi polgármester Tasó Lászlónak, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkárának korábbi megállapítására, miszerint nem bizonyítják vizsgálatok azt, hogy az útdíjrendszer kiterjesztése miatt ne a gyorsforgalmi utakat választanák az emberek.
Megpróbált burkoltan odapörkölni Budaörs lázadó polgármesterének a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, miután Wittinghoff Tamás bejelentette, hogy az útdíj bevezetése miatt ezentúl nem fizetik az autópálya világítását. A tárca szerint igenis a településnek kell állnia a villanyszámlát a felmondási idő alatt is, és számon kérték, miért nem próbálták másképp rendezni a jogvitát. A válaszlépés mellett továbbra is kiálló városvezető szerint nyugodtan „vizsgálja csak” a minisztérium a jogszabályokat, állnak elébe.
Már követni sem tudja a pozitív visszajelzéseket a budaörsi polgármester, aki az útdíjra válaszul ezentúl nem hajlandó a település büdzséjéből fizetni a városon áthaladó autópálya közvilágítását. Wittinghoff Tamás szerint a helyzet egyszerű: "ha valakinek elveszik az autóját, az nem vesz bele benzint". Ennek ellenére nem számít arra, hogy más településvezetők is követnék a példáját, bár az internet népe erre buzdítja a többi polgármestert is, hátha akkor visszavonják az útdíjintézkedést.